پیشنهاد می‌کنم مهاجران تعامل خود را با صنعت کشور حفظ کنند

احسان اکرامی، نماینده موسسه استاندارد اکوتکس و oeti اتریش در این خصوص می گوید: دکترای شیمی نساجی دارم و در زمینه استانداردها و تاییدیه‌های کیفی محصولات نساجی بر اساس استانداردهای اروپا فعالیت دارم. موضوع مهاجرت یک پدیده چند بعدی است. مشخصا در زمینه نساجی از چند بعد می‌تواند تاثیر بگذارد. ما بهترین نیروهای خودمان را به دلایلی که عمدتا غیر از دلایل کاری است، از دست می‌دهیم. کشور از نیروی متخصص تهی خواهد شد. نمی‌توان نسخه مشخصی برای کند کردن روند مهاجرت توصیه کرد. پیشنهاد می‌کنم افرادی که مهاجرت می‌کنند با صنعت نساجی کشور تعامل داشته باشند تا گام‌های مثبتی برای توسعه این صنعت بردارند.

صنعت نساجی خودش باید به فکر تامین نیازها باشد

منصور دیاری، رئیس سرای نوآوری فرش ماشینی دانشگاه آزاد کاشان در این مورد می گوید: یکی از دغدغه‌های امروز بحث منابع انسانی در صنعت است. در حال حاضر نیروهای جوان خوبی داریم و دانشگاه‌ها فعال هستند ولی تامین نیرو دچار چالش شده است. به نظر می‌رسد جوانان باید بیشتر با صنعت آشنا شوند. با نوآوری‌هایی که اتفاق افتاده و تحولاتی که در اسل‌هیا اخیر در صنعت نساجی داشتیم. صنعت نساجی پوست اندازی کرده است و روی پای خود بایستد و منتظر کمک دولت نباشد و خودش نیازهای خود را برطرف کند. یکی از نیازها تامین نیروی انسانی است.
نیاز به انگیزه دادن به جوانان داریم. ما از ده سال پیش دانشجویان در دانشگاه آزاد کاشان بورسیه صنعت کردیم. تاسیس سرای نوآوری فرش ماشینی و رویدادهای فرش آپ و همایش و سمینارهای مرتبط فرش ماشینی را برگزار کردیم تا این انگیزه را در دانشجویان ایجاد کنیم.

فقط برای بالابردن سطح علمی مهاجرت کنند، نه برای کار

دکتر علیمردان شیبانی، عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران در این خصوص می گوید: انجمن صنایع نساجی ایران 63 سال سابقه مثبت در صنعت دارد. بنیانگذاران آن بزرگان نساجی هستند و تمام اعضا از بخش خصوصی هستند. حدود 700 عضو داریم و حدود 10 هزار نفر در این صنعت شاغل هستند. 12 تا 14 درصد اشتغال کشور را ایجاد کرده است. یکی از اشتغال‌زاترین صنایع با کمترین سرمایه‌گذاری است و ارزش افزوده بالایی دارد.
انجمن به عنوان بازوی توانای صنعتگران هر دو هفته جلساتی برای رفع مشکلات دارد. مهمترین چیزی که دنبال کردیم اشتغال جوانان است. احساس می‌کنم دانشجویان امید لازم را ندارند. توصیه می‌کنم مهاجرت برای بالابردن سطح علمی باشد و برای کار نروند و اینجا برگردند. ما هم باید توجه کنیم ناامید نباشند. در این صنعت برای همه جوانان فارغ التحصیل نساجی جا هست.

منبع: https://aryadook.ir/category/textile-industry-news/

اکسسوری فی منزل

الزام توجه هر چه بیشتر به نیروی انسانی در صنعت نساجی ایران

صنعت ,نساجی ,مهاجرت ,می‌کنم ,کشور ,جوانان ,صنعت نساجی ,نساجی ایران ,انجمن صنایع ,صنایع نساجی ,برای بالابردن ,صنایع نساجی ایران ,انجمن صنایع نساجی
مشخصات
آخرین جستجو ها